*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه گزارش, ویژه حوزه علمیه قم برگزیده, سی و پنجمین بهار آزادی    شماره خبر: ٣٣٦٠٣٥     ١٤:٥٧ - 1392/11/22     اقیانوسِ غیرت را چه باک از یاوه ها!اندکی در وصف حضور مردم قم در راهپیمایی امروز ارسال به دوست     نسخه چاپي


  اقیانوسِ غیرت را چه باک از یاوه ها!اندکی در وصف حضور مردم قم در راهپیمایی امروز

  اقیانوسِ غیرت را چه باک از یاوه ها! 


   جویبارهای کوچک با عبور از کوچه ها و خیابان های فرعی به هم می رسند و در خیابان های اصلی رود می شوند و آن گاه رودها در تجمع و وحدتی دیگر بار، در میدان اصلی ِحضور، دریایی می شوند که عظمت و صلابت آن، وصف ناشدنی است. 

 

داستان سی و پنج ساله ی مردم ما و ارتباط و تعاملشان با انقلاب اسلامی همین بوده است، چه آن که قطره قطره جمعیت در اتحاد بزرگ ملی، به سان اقیانوسی از حضورِ پرشور و در عین حال با بصیرت می شوند و این گونه نگاه جهانیان را به سوی خود خیره می سازند؛ این همان هنرِ بزرگ و نایاب مردان و زنان این مرز و بوم است؛ مردمانی برتر و متفاوت تر از هر جای دیگری از این کره خاکی.

جلوه مردم دیار خون و قیام صد البته باید هم خاص باشد و استثنایی و امروز صفوف مستحکم، بی ریا و اقیانوس وار مردم قم تاییدی بود بر این مدعا.

مسیرهای ده گانه راهپیمایی یوم الله 22 بهمن دیار مقدس کریمه اهل بیت(س)، مملو از عشق بود و حضور و غیرت. یکرنگی اما در این حماسه حرف اول را می زند، با وجود آن که مردمان از رنگ ها و لهجه ها و گویش ها و نیز سلایق مختلف فکری و سیاسی بودند اما در یک چیز با هم اتفاق نظر داشتند؛ " ایران اسلامی متعلق به ماست و ما در حراست از آن با جان و مال و آبرو در صحنه ایم"

حضور جوانان و نوجوانان و حتی کودکان در این جشن بزرگ ملی ، جلوه و شکوه خاصی بدان بخشیده بود و نسل جدید با حماسه امروز خود نشان دادند که ادامه دهنده صدیق راه خونین و عزتمندانه نسل دیروز قم هستند؛ نسل شهدای 15 خرداد  و 19 دی قم.

به راستی با وجود چنین مردم راسخ و معتقدی، وندی شرمن ها که هیچ، امثال نتانیاهو و اوباما و مرکل و بزرگتر از آن ها هم عددی نیستند.

حالا، هِی گزینه روی میز بگذارند و تَشر بزنند. ما را چه باک از این گستاخی هایِ ذلیلانه. ما به نام خدا قیام کردیم و خدا بزرگ تر است و هم او ما را بس.

جشن 35 سالگی انقلاب، متفاوت تر و زیباتر از گذشته، نمایشگر استحکام و اقتدار اقیانوس بی کران حضور مردمی بود که نشان داده اند گرچه خسته از مشکلات هستند، اما یک باور عمیق دارند و آن هم این که نباید ولی و رهبر خود را در میانه دشواری ها و دشمنی های زورگویان، تنها بگذارند و دقیقاً به همین خاطر است که به طور خاص در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، بیش از هر زمان دیگری ،ندای تبعیتِ جانانه از ولی فقیه شنیده می شود." ای رهبر آزاده ، آماده ایم آماده"

راهپیمایی امسال اما تجدید بیعتی دوباره بود با پیرِ خمین و علی اکبرهای او که در جای جای ایران عزیز به ویژه گلزارهای شهدای قم، به ظاهر در خاک آرمیده اند و لیکن زنده تر از هر زنده ایف نظاره گر ما و رفتارمان هستند.

بی درنگ، وفاداری امت به خمینی کبیر و راه و مسلک الهی او و تبعیتشان از خلف صالحش، مقام معظم رهبری، در قاموس هیچ فرهنگ سیاسی نمی گنجد چه آن که چنین رسم و رسومی را باید در امتداد فرهنگ انتظار شیعی جستجو کرد؛ راستی امسال مهدی یاوران ِ قمی چه حماسه ای در خیابان های عش آل محمد(ص) خلق کردند!

سید محمد مهدی موسوی


 


خروج
پنج شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٨

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir