*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه استانها, استانها فارس, استانها یزد, اخبار عراق    شماره خبر: ٣٤٤٤٣٥     ١١:٥٨ - 1393/03/31     علما برای مقابله با داعش برخیزندامام جمعه نیریز: ارسال به دوست     نسخه چاپي


  علما برای مقابله با داعش برخیزندامام جمعه نیریز:

  علما برای مقابله با داعش برخیزند 


  امام جمعه نی ریز با تأکید بر آگاه سازی جامعه نسبت به عقاید اصیل اسلامی، گفت: علمای اسلام باید اسلام اصیل را به مردم معرفی و در افشاگری عقاید افراطی و جنایات افراطیون داعش تلاش کنند. 

 

آیت‌الله سید محمد فقیه در گفتوگو با خبرنگار حوزه در شیراز، اظهار کرد: افراطیگری در تمام مذاهب اسلامی، از تشیع گرفته تا اهل تسنن ، خطرناک است و نتیجه آن جدایی از بدنه اجتماعی ملتها و بدبینی نسبت به اسلام است.

عضو شورای حوزه استان با اشاره به فعالیت تروریست‌های وهابی، تکفیری، طالبان و افراطیون داعش بهعنوان نمونههایی از افراطی گری در اسلام که چهره این دین مقدس را به زشتی معرفی میکنند، افزود: افراطیون داعش از قوانین الهی بیاطلاع هستند چرا که خون دیگر مسلمانان را مباح میدانند.

امام جمعه نی ریز با بیان اینکه فعالیت گروه افراطی داعش ریشه در اعتقادات نادرست وهابیت دارد، تصریح کرد: این گروه افراطی پیرو ابن تیمیه هستند و توسط آل سعود حمایت میشوند که جای بسی تأسف است.

آیت‌الله فقیه، وظیفه علما در برابر این افراطیون را بسیار مهم عنوان و اظهار کرد: علمای اسلام باید نسبت به اقدامات وحشیانه و جنایتکارانه داعش افشاگری کنند و در مقابل شبهه افکنی این دسته از افرادی که به اسم اسلام فعالیت میکنند به مقابله برخیزند.

وی با اشاره به وظیفه مردم برای تبعیت از علما برای آشنایی با اسلام واقعی، گفت: مردم نیز باید علاوه بر استفاده از راهنمایی علما به تحقیق بپردازند و توصیه قرآن برای شنیدن سخنان مختلف و انتخاب بهترین آنها را عملی کنند.

امام جمعه نی ریز یکی از راههای پیشگیری از اقدامات افراطی هر فرقه از  مسلمانان علیه دیگری را در گرو تقویت مشترکات دینی عنوان و خاطرنشان کرد: در این برهه حساس باید مشترکات را تقویت کنیم، محاسن را بگوییم و بر عیوب کمتر تأکید کنیم تا وحدت اسلامی هر چه بیشتر تقویت شود.

انتهای پیام/

 


 


خروج
يکشنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir