*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه استانها, استانها خوزستان    شماره خبر: ٣٥٠٢٠٨     ١٦:٠١ - 1393/06/24     مدیر مدرسه علمیه علی ابن ابی طالب کارون: ارسال به دوست     نسخه چاپي


  مدیر مدرسه علمیه علی ابن ابی طالب کارون:

  کسب اطلاعات عمومی لازمه تبلیغ موفق 


  حجت الاسلام عطایی خواه گفت: طلبه ای که بتواند دو بال علم و عمل را در خود پرورش دهد، می تواند به رسالت اصلی خود که همان آشنا کردن مردم با معارف ناب اسلامی است، عمل کند.  

 

حجت الاسلام رضا عطایی خواه، مدیر مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع) شهرستان کارون، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در اهواز، با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خوزستان، برنامه ریزی را مهمترین کار طلاب در سال تحصیلی جدید عنوان کرد و گفت: توکل و توسل قبل از برنامه ریزی سبب موفقیت طلبه در برنامه ریزی هایش می شود.

وی دارا بودن هدف و برنامه را از ضروریات یک طلبه موفق دانست و اظهار داشت: اگر طلبه ای سال تحصیلی جدید خود را با هدف و برنامه ریزی مشخص انجام دهد، به یقین خیلی راحت و آسان می تواند مراتب علمی را پشت سرگذاشته و به نتیجه مطلوب نیز دست یابد.

*علم ابزار کار یک طلبه

این استاد حوزه علمیه، با بیان این که «علم» ابزار کار طلاب علوم دینی است، تصریح کرد: از آنجایی که مردم طلاب و روحانیان را به عنوان عالمان دینی می شناسند، ضرورت دارد، این قشر معلومات و دانش دینی خود را به طور عمیق بیاموزد.

حجت الاسلام عطایی خواه، مطالعه آزاد را بهترین راه استفاده اوقات فراغت طلاب عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: طلبه هدف دار باید به گونه ای ساعات شبانه روز خود را تنظیم کند که حد اقل 2ساعت وقت مطالعه آزاد برای خود داشته باشد.

مدیر مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع) شهرستان کارون، با تأکید بر این که طلاب مدارس علمیه باید در عرصه پاسخ گویی به نیازهای مخاطبین، توامند شوند، گفت: مطالعه کتاب های کلیدی و مهم همچون کتب شهید مطهری، سبب توامندی طلاب در پاسخ به نیازهای جامعه می شود.

وی در ادامه به راه های افزایش محبوبیت طلاب میان مردم عادی اشاره کرد و اذعان داشت: اگر طلبه ای خواهان محبوبیت میان آحاد جامعه است، باید در ابتدا خوب درس بخواند و سپس مطالعه مفید و مؤثر داشته باشد؛ چرا که خوب درس خواندن سبب استحکام بنیه علمی طلاب و خوب مطالعه نیز سبب افزایش اطلاعات عمومی طلاب می شود.

حجت الاسلام عطایی خواه گفت: اگر یک ساختمان پایه و ستون های مستحکمی داشته باشد، اما از نظر ظاهری دچار ضعف باشد، هیچ انسانی برای خریدن آن اقدام نمی کند؛ خوب درس خواندن برای طلاب به منزله ستون مستحکم و مطالعه مفید و مؤثر نیز به منزله ظاهر و نمای خوب و زیباست؛ پس اگر طلاب نیازمند اقناع مخاطبان خود هستند، باید علاوه بر تقویت بنیه های علمی، اطلاعات عمومی خود در زمینه های گوناگون را افزایش دهند.

مدیر مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع) شهرستان کارون، بهترین زمان برای مطالعه را پس از نماز صبح عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در روایات بهترین زمان مطالعه را صبح اول وقت عنوان کرده اند، اما این مطالعه به زمان و روحیات طلاب جوان نیز بستگی دارد؛ چرا که ممکن است یک طلبه اول صبح وقت کافی برای مطالعه را نداشته و به جای آن ساعات پایانی شب مطالعه کند که این مسأله هیچ گونه اشکالی ندارد و بسیار مفید است.

وی با بیان این که مطالعه کتب شهید مطهری از ملزومات علمی طلاب امروز است، اظهار داشت: کتب شهید مطهری تغذیه کننده روح و جان فکری طلاب هستند که باید به مطالعه آنها اهمیت زیادی داد؛ از این رو ما به طلاب مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع) پیشنهاد کرده ایم، مقداری از وقت خود را صرف خواندن کتب شهید مطهری و باقی آن را برای مطالعه آزاد با سلیقه های متفاوت خودشان قرار دهند.

حجت الاسلام عطایی خواه، در پایان با بیان این که نیاز امروز جامعه، عالمان دینی توانمند در تمام عرصه هاست، اظهار داشت: مردم در این روزگار نیاز به عالمانی دارند که آنها را در برابر کوران حوادث و بلیه هایی که دشمن از طریق تهاجم فرهنگی وارد می کند، مصون بدارند؛ از این رو طلبه ای که بتواند دو بال علم و عمل را در خود پرورش دهد، می تواند به رسالت اصلی خود که همان آشنا کردن مردم با معارف ناب اسلامی است، عمل کند.


 


خروج
سه شنبه ٠١ مهر ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir