*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه مقالات, دفاع مقدس    شماره خبر: ٣٥٠٨١٣     ١٧:٠٢ - 1393/07/01     خودباوری ملی ؛ بارزترین گنجِ جنگ ارسال به دوست     نسخه چاپي


  خودباوری ملی ؛ بارزترین گنجِ جنگ

  خودباوری ملی ؛ بارزترین گنجِ جنگ 


  سی و چهارسال از آغاز تجاوزگری های آن "دیوانه گور به گور شده" بعثی می گذرد و در فراز و نشیب سال های پس از آن، همواره این عطر و یاد شهیدان بوده که این کشور را در برابر طوفان ها و فتنه های پیچیده و نفس گیر، مصون داشته است. 

 

هفته دفاع مقدس، یادآور درخشان ترین دوران تاریخ این مرز و بوم است که گرچه با سختی ها و رنج ها همراه بود اما به برکت اخلاص و ایمان مردم رزمنده ما به خدای متعال و ولایت مداری آنان در رهرویِ راه خمینی کبیر، شیرینی ها و دستاوردهایش آن چنان است که سال هایِ سال همگان می توانند از این سفره به قدر توان و فهم و لیاقت خود متنعم شوند.

به دیگر سخن گرچه ما در جنگ عزیزان بسیاری را از دست داده و هزاران میلیارد تومان خسارت دیدیم، اما به راستی چه کسی است که نداند چه غنایم گران بهایی را نیز به دست آوردیم که آن ها را به همه دنیا عوض نمی کنیم.

خدا را شکر هنوز هم مشاهده عکس ها و فیلم های باقی مانده از رشادت شهدا و رزمندگان، غرورانگیز است و مایه وحدت و اقتدار در این کشور و اگر کسی به راستی در این راز و رمز شک دارد، باید بر حقانیت گفتار وسیره و منش خود تردید داشته باشد، چرا که به زیبایی گفته اند و به اثبات رسیده که راه شهدا حفاظت شده است و خطایی ندارد.

نه آن که معتقد باشیم شهدا معصوم هستند، خیر ؛ لیکن راه و مسیری که آنان برای ما گشودند از آن جا که از جنس بندگی و شیفتگی حضرت حق بود، خطاناپذیر است و گمراهی در آن مطرح نیست

دفاع جانانه رزمندگان اسلام از مترِ متر این آب و خاک آن هم در شرایط غربت و مظلومیت سال های جنگ تحمیلی و نامردی مطلق مستکبرینی که به ظاهر غمِ انسان و بشر دارند، درس بزرگی است که امروز هم پیام آن فراروی تک تک ملت بزرگ و غیور ایران است.

صلابت و غیرت دینی و ملی شهدا و ایثارگران صدالبته ریشه در ولایت پذیری و ولایت محوری آنان دارد؛ آنانی که در دانشگاه ِجبهه ها و در درس انسان سازی، شاگرد اول شدند و برای همیشه به الگوهایی ماندگار تبدیل گشتند.

امام امت فرمود: « هر روز ما در جنگ برکتی داشته ایم که در همه صحنه ها از آن بهره جسته ایم».

بی گمان یکی از برکات مادی و ملموس جنگ ، تقویت خودباوری ملی و کاستن از فرهنگ مصرف گرایی طاغوتی است، چنان که بنابر آمار مستند، مردم ما برای نخستین بار از سال 64 تا پایان جنگ تحمیلی در یک اقدام خودجوش به طور متوسط سالانه 2/1 درصد از میزان مصرف خود ساختند و در عوض بیشترین محموله ها را به خط مقدم جبهه ها ارسال نمودند.

آری! یکی از نشانه های "گنج" بودن جنگ ما همین است که به ظاهر ناممکن ها را به امری ممکن و شدنی تبدیل کرد و البته این ها همه به عنایت حق تعالی و حضرات معصومین (ع) محقق شده است.

و اینک ما بیش از همیشه نیازمند تکیه بر فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی جبهه ها هستیم و این که در برابر سختی ها و تحریم ها و ناملایمتی ها ، صبر و استقامت ورزیده و این را بدانیم که به تعبیر زیبا و لطیف حضرت روح الله(ره) ؛ «جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنی نیست ، جنگ ما جنگ فقر و غنا بود ، جنگ ما جنگ ایمان و رذالت بود و این جنگ از آدم تا ختم زندگی وجود دارد»

امید آن که در این جنگ تمام ناشدنی ، به سان یاران عاشوراییِ امام عشق خود ، استوار و عزیز باقی بمانیم و گرنه رفیق نیمه راه بودن در این مسیر، جز تباهی و سقوط نتیجه ای در بر ندارد!

سید محمد مهدی موسوی

 


 


خروج
پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir