*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه اخبار برگزيده, مراجع و علما برگزیده, پربازدیدها     شماره خبر: ٣٥٢٦٣٧     ١١:١٦ - 1393/07/26     اعدام شیخ نمر هزینه‌های بسیار سنگینی خواهد داشت آیت‌الله العظمی مکارم   ارسال به دوست     نسخه چاپي


  اعدام شیخ نمر هزینه‌های بسیار سنگینی خواهد داشت آیت‌الله العظمی مکارم

  اعدام شیخ نمر هزینه‌های بسیار سنگینی خواهد داشت 


  حوزه/ عربستان سعودی بداند اگر دست به چنین کاری بزند نفرت و خشم تمام شیعیان و اهل سنت آزادی‌خواه بر ضدشان خواهد بود و هزینه بسیاری را خواهند پرداخت. 

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه» این مرجع تقلید امروز در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم صدور حکم اعدام شیخ نمر از علمای مبارز و شیعه عربستان سعودی را محکوم کردند و با ظالمانه توصیف کردن صدور چنین حکمی،  گفتند: شیخ نمر جایی را بهم نزده بود و کاری انجام نداده بود که مستحق چنین حکمی باشد، ایشان سخنرانی های داغی را انجام داده بود که نشانه حریت ایشان بود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان کردند: در کشور ما از درون زندان نامه بر ضد نظام و رهبری می نویسند و کسی هم کاری با آنها ندارد و تا فتنه ای برپا نشود درباره افراد چنین حکمی صادر نمی کنند.

معظم له صدور چنین حکمی برای آیت الله شیخ نمر را ظالمانه خواندند و گفتند:: متاسفانه شیعیان عربستان سعودی در فشار زیادی هستند و برای انجام مراسم دینی خود آزادی ندارند، حقوق شان تضییع می شود و از بسیاری از مشاغل محروم هستند.

ایشان خاطرنشان کردند: عربستان سعودی بداند اگر دست به چنین کاری بزند نفرت و خشم تمام شیعیان و اهل سنت آزادیخواه بر ضدشان خواهد بود و هزینه بسیاری را خواهند پرداخت.

معظم له از سیاست یک بام و دوهوا و متناقض آمریکا و مدعیان حقوق بشر انتقاد کرده و تصریح کردند : وقتی در کشور ما درباره فردی از فرقه ضاله کوچک ترین اقدامی انجام شود کنگره آمریکا تبلیغات عجیبی علیه ما به راه می اندازند؛ اما در کشور عربستان سعودی شیعیان از حقوق اولیه خود محروم هستند اما صدایی از آنها در نمی آید.

ایشان با طرح این سؤال که چرا کنگره آمریکا در قبال این حکم ظالمانه و تضییع حقوق اولیه شیعیان در عربستان سعودی سکوت پیشه کرده و نفس نمی کشد؟ تصریح کردند: این مساله نشان دهنده دروغ بودن ادعای دمکراسی و حقوق بشر غرب است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: من تکرار می کنم این کار آثار و پیامدهای غیر قابل پیش بینی برای عربستان سعودی دارد و گمان نمی کنم عقلای آنها دست به چنین کاری بزنند..

 

26/7/1393


 


خروج
سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir