*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه استانها برگزیده, استانها تهران, در سوگ سیاستمدار صادق    شماره خبر: ٣٥٣٠٨١     ١٣:٤٥ - 1393/07/30     آیت‌الله مهدوی‌کنی تحقق‌بخش وحدت حوزه و دانشگاه بودشاگرد از استاد می گوید؛ ارسال به دوست     نسخه چاپي


  آیت‌الله مهدوی‌کنی تحقق‌بخش وحدت حوزه و دانشگاه بودشاگرد از استاد می گوید؛

  آیت‌الله مهدوی‌کنی تحقق‌بخش وحدت حوزه و دانشگاه بود 


  حوزه / بارها شاهد بودم نامه ها و درخواست های مردم را امضاء می کردند و وقتی می پرسیدیم که چرا امضا می کنید، شاید برخی مسئولین به دلایل سیاسی به امضای شما اعتنا نکنند، می فرمود "من مکلف به انجام رسالت هستم". 

 

حجت الاسلام و المسلمین حسن قاسمی که از تربیت یافتگان حوزه علمیه مروی و شاگردان آیت الله مهدوی کنی(ره) می باشد، در گفت و گوبا خبرنگار خبرگزاری «حوزه» درتهران، با تسلیت ارتحال این عالم و مجاهد همیشه در صحنه و خادم دلسوز انقلاب آیت الله مهدوی کنی، اظهار داشت: ایشان عمرپربار و پربرکت خود را صرف مجاهدت در راه خدا و خدمت به مردم و انقلاب اسلامی کرد و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و مکتب اهل بیت(ع) و آرمان های انقلاب اسلامی بود.

شاگرد  آیت الله مهدوی کنی ادامه داد: این فقیه عالیقدر سالیان متمادی، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یار و یاور امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و پشتیبان نظام بود و در این راه متحمل سختی ها و مشقات بسیاری گردید.

*اقدام مهم در تحقق وحدت حوزه و دانشگاه

مدیرحوزه علمیه امام رضا(ع) تهران، یکی ازخدمات ماندگار آیت الله مهدوی کنی را تاسیس دانشگاه امام صادق(ع) برشمرد و یادآورشد: تاسیس این دانشگاه گامی مهم در سبک ارائه دروس جامع حوزوی در دانشگاه ها و زمینه ساز وحدت هرچه بیشتر حوزه و دانشگاه بود، به گونه ای که تربیت یافتگان این مرکزعلمی، منشأ فعالیت های ارزشمندی در تبیین معارف اسلامی شده و اغلب آن ها خدمتگزاران شایسته ای برای نظام هستند.

*محور وحدت یاران انقلاب

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی افزود: آیت الله مهدوی کنی در سنگر خدمت به انقلاب، چهره ای برجسته و مبارزی نستوه بود که فعالیت انقلابی و تبلیغی ایشان منشأ انس و الفت و ایجاد وحدت و همدلی بین یاران انقلاب به شمار می رفت.

وی با اشاره به روحیه انقلابی و ولایت مداری این فقیه وارسته، گفت: ایشان از یاران صدیق و باوفای امام راحل(ره) دردوران مبارزه با رژیم ستم شاهی بود و پس از انقلاب نیز در سنگر دفاع ازحریم ولایت، مجاهدت بسیاری انجام داد.

*زبانزد در تبعیت از رهبری

مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران تصریح کرد: این عالم ربانی پس از زعامت آیت الله العظمی خامنه ای به رهبری انقلاب، در تبعیت از معظم له و پاسداشت حریم ولایت زبان زد بود و همواره ولایت مداری را به دوستان، اطرافیان و شاگردان خود گوشزد می کرد.

این استاد حوزه با تاکید بر این که آیت الله مهدوی کنی یکی از ارکان انقلاب بود و درمقاطع مختلف نقش حساس و محوری ایفا می کرد، ابراز داشت: خدمات شایان ایشان به مراکزعلمی و حوزوی و کمک به ارتقای فکری جوانان و پایندی مردم به ارزش ها و اصول اسلامی، همواره دراذهان و خاطره ها باقی می ماند، چراکه این مبارز خستگی ناپذیرمصداق واقعی عالم ربانی و بصیربودند.

*برخورد متواضعانه با مردم

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی در ادامه با اشاره به خاطراتی که از حضور در محضر استاد، خاطرنشان کرد: در طول مدت طلبگی کمتر شخصیتی همانند آیت الله مهدوی کنی را متواضع و وارسته یافته ام، ایشان بسیار مهذب بودند و بارها و بارها برخوردهای متواضعانه و مردمی با مراجعان را از ایشان دیدم.

*احساس آرامش در کنار استاد

شاگرد آیت الله مهدوی کنی افزود: ایشان مجالس دلنشینی داشتند. در کنار استاد همواره احساس انس و الفت می کردم و جاذبه های معنوی و لطافت روحی معظم له باعث می شد علما، طلاب، اطرافیان و عامه مردم در برخورد با ایشان احساس راحتی کنند، چرا که همیشه بی تکلف و متواضع بود و درخواست های مراجعین را با رأفت و مهربانی اجابت می کرد.

*درسی به مسئولین

مدیرحوزه علمیه امام رضا(ع) تهران ادامه داد: بارها شاهد بودم نامه ها و درخواست های مردم را امضاء می کردند و وقتی می پرسیدیم که چرا امضا می کنید، شاید برخی متولیان و مسئولین به دلایل سیاسی به امضای شما اعتنا نکنند، می فرمود "من مکلف به انجام رسالت خود هستم". ایشان به جناح بندی های سیاسی و نتیجه نگاه نمی کردند، بلکه ادای تکلیف شرعی برایشان مهم تر از هر چیز بود.

وی با اشاره به این که آیت الله مهدوی کنی دین خود به اسلام و انقلاب را ادا کرد، یادآور شد: ایشان درادای دین به اسلام، انقلاب و مردم نهایت اهتمام را داشتند و شخصیتی سیاسی، اجتماعی و مردمی بودند که از مراجعه کنندگان به ایشان هیچ گاه دست خالی باز نمی گشتند.

*تأسی به سیره اهل بیت(ع)

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی، صفا و صمیمیت و تهذیب نفس آیت الله مهدوی کنی را ناشی از نفس زکیه و اخلاق وارسته ایشان دانست و اظهارداشت: یکی از شاخصه های بارز این روحانی عالیقدر تأسی به سیره اهل بیت عصمت و طهارت بود که ما مکرر در رفتار و گفتارشان شاهد آن بودیم.

شاگرد آیت الله مهدوی کنی خاطرنشان کرد: ایشان درعین بزرگواری، صلابت و وقار، ازفروتنی، تواضع و معنویت خاصی در رفتارشان برخوردار بودند که بایستی الگوی همه ما شود.

*ضایعه ای جبران ناپذیر

مدیرحوزه علمیه امام رضا(ع) تهران در پایان با اشاره به روایت " اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء" گفت: عروج ربانی این فقیه عالی قدر ضایعه ای جبران ناپذیر برای جامعه و حوزه های علمیه است، لذا از خداوند رحمان ضمن درخواست علو درجات برای این فقیه سعید، توفیق ادامه راه ایشان را مسئلت داریم.

انتهای پیام 313/34 


 


خروج
پنج شنبه ٠٨ آبان ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir