*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه بین الملل    شماره خبر: ٣٥٣٧٠٩     ١١:٢٢ - 1393/08/08     نگاهی به سیاست های آمریکایی در قبال تکفیری ها ارسال به دوست     نسخه چاپي


  نگاهی به سیاست های آمریکایی در قبال تکفیری ها

  آمریکا چگونه از داعش حمایت می کند؟ 


  نوعی از حمایت و پشتیبانی وجود دارد که میزان تاثیر آن از تمام انواع حمایت یاد شده بیشتر است؛ این تاثیر گاه از جهت ترساندن مردم و کاهش روحیه آنها و گاه از جهت جذب طرفدار و هوادار برای این گروه ها می باشد و ... 

 

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، اکثر ارتش های کشورهای بزرگ از جمله ارتش آمریکا یگان هایی نظامی دارند که سربازان آن آمریکایی نیستند و به آنها آموزش می دهند تا در خطوط مقدم جنگ ها قرار گیرند. شکست های ارتش آمریکا در سال های اخیر و کاهش استقبال آمریکایی ها برای پیوستن به صفوف ارتش این کشور و سیاست دولت این کشور برای پرداختن به جنگ غیر مستقیم، مسؤولان آمریکایی را بر آن داشته تا به فکر ساختن و پرداختن دوباره این گروه های نظامی یاد شده بیفتند؛ گروه هایی که به صورت مخفیانه خارج از چارچوب ارتش آمریکا تشکیل شده و خود را مستقل وانمود می کنند و سیاست هایی به ظاهر مخالف یا ناسازگار  با سیاست های آمریکا از خود نشان می دهند.

تکفیر در خدمت سیاست های پلید آمریکا

برپایه این گزارش به نقل از پایگاه لبنانی العهد، بدون تردید حرکات تکفیری ها در نقاط مختلف جهان اسلام به طور دقیق توسط همان گروه های نظامی بدون هزینه  ساخته دست بیگانگان انجام می شود؛ چرا که هزینه این گروه ها و تامین سلاح آنها وظیفه شیخ نشین های خلیج فارس می باشد. ویژگی این گروه ها این است که در خدمت سیاست های پلید آمریکا قرار گرفته و جنایت های هولناکی را با هدف تخریب روحیه مردم و تطهیر نژادی یا دینی جوامع مرتکب می شوند. یکی از مهم ترین ویژگی های این گروه ها که لازمه دروغگویی و نفاق و گمراهی آنها می باشد این است که مقامات آمریکا هرگاه که بخواهند از آنها کناره گیری کرده و در برخی شرایط با آنها وارد جنگ هم می شوند و حتی این امکان وجود دارد که به طور کامل از آنها صرف نظر کرده و آنها را از بین ببرند و این در صورتی است که این گروه ها نتوانند ماموریت خود را به درستی انجام دهند یا اینکه ماموریت خود را به پایان رسانده باشد.

نکته دیگر در مورد این گروه های تکفیری این است که تمرکز رسانه ای بر این گروه ها باعث تقویت جذابیت آنها شده و نیاز به تکرار این سخن نیست که در واقع آمریکا و هم پیمانانش در پس پرده این سازمان ها قرار دارند. اما در شرایط نمایش و سناریو جنگ ائتلاف به رهبری آمریکا علیه داعش باید در مقابل حمایت های مستقیم و غیر مستقیم واشنگتن از این سازمان ایستاد حتی در وقتی که آمریکا ادعا می کند می خواهد داعش را از بین ببرد.

این حمایت ها همچنین شامل تامین تجهیزات نظامی و تسلیحاتی نمی شود؛ تجهیزاتی که قرار بود هواپیماهای آمریکایی آنها را برای مبارزان کُرد در عین العرب ارسال کنند اما به "اشتباه" آن را بالای اردوگاه های داعش رها کردند!

این حمایت ها همچنین شامل بمباران "اشتباهی"!! مواضع جبهه مخالف داعش نمی شود؛ بمبارانی که موجب کشته شدن بسیاری از شهروندان سوری و عراقی شد.

منظور از این حمایت ها سرازیر شدن اموال و حمایت های مالی برای داعش نیز نیست گرچه سخن های دروغ زیادی در مورد مصادره منابع مالی داعش شنیده می شود.

و بالاخره منظور از حمایت آنها از داعش پیشروی میدانی داعش زیر چتر حمایت نیروی هوایی ائتلاف و پیوستن سربازان بسیاری به داعش از طریق مرزهای کشورهای وابسته به ائتلاف نیست.

حمایت غیر مستقیم اما تاثیرگذار

اشکال مختلف حمایت مورد نظر ما دیگر معروف و مشهور شده و دیگر هیچ تحلیلگر و ناظری نیست مگر اینکه درباره آن و جوانب مختلف آن سخن گفته است. در این میان نوعی از حمایت و پشتیبانی وجود دارد که میزان تاثیر آن از تمام انواع حمایت یاد شده بیشتر است؛ این تاثیر گاه از جهت ترساندن مردم و کاهش روحیه آنها و گاه از جهت جذب طرفدار و هوادار برای این گروه ها می باشد و بسته به نوع این حمایت موجب تاثیر گذاری در یکی از زمینه های زیر می شود:

قدرت سازمان های تکفیری: قدرتمند به نظر رسیدن گروه های تکفیری تاثیر زیادی در جذب طیف وسیعی از نیروهای مردمی صدمه دیده و ناراضی و رنج دیده در کشورهای اسلامی به این گروه ها می شود؛ مردمی که با مشاهده تخریب و جنایت های این گروه ها احساس انتقام جویی می کنند و روشن است که تشکیل ائتلافی بین المللی متشکل از هفتاد کشور و جلسه اخیر فرماندهان ارتش 21 کشور در آمریکا برای بررسی راه های مبارزه با داعش و مدت زمان زیاد مورد نظر آنها برای از بین بردن داعش و قدرت داعش در اشغال شمال عراق و مناطق دیگر و استمرار گسترش آنها با وجود بمباران هوایی مواضع آنها، همه و همه به این معنا است که این سازمان به واسطه قدرت خود به یک معضل تبدیل شده است. و در کنار اینها شاهد تبلیغات گسترده رسانه ای نیز در مورد ثروت داعش هستیم و می بینیم که رسانه ها داعش را ثروتمند ترین تشکیلات تروریستی جهان معرفی می کنند که همین تبلیغات تاثیر و جذابیت فراوانی برای خیلی از مخاطبان سودجو خواهد داشت به ویژه با توجه به وجود میلیون ها بیکاری که به دنبال حفظ خویش از طریق کسب یک جایگاه در جامعه فرسایشی خود هستند.

اسلامی نمایاندن این گروه ها: از طریق بازی با احساسات با ادعای اسلامی بودن خود البته پس از تعریف دینی منحصر در اجرای بی پروا و لجام گسیخته دین و احکام آن و ترویج مجدد اقدامات سادیسمی و جنون وار برخی از فرماندهان جنگی فتوحات صدر اسلام و ارائه تصویری از جهاد به عنوان یکی از اشکال جنگ برای به دست آوردن ثروت و اموال مردم... و تمام اینها منجر به تخریب چهره اسلام و ضربه زدن به آن میشود که همان هدف اصلی قدرت های سلطه جو می باشد.

ترجمه: سید احمد احمدزاده


 


خروج
يکشنبه ٠٦ مهر ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir