*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه استانها    شماره خبر: ٣٥٤٣٦٥     ١٩:٣٦ - 1393/08/20      ارسال به دوست     نسخه چاپي


  

  همایش ملی علامه جعفری(ره) در اصفهان برگزاری می شود 


  حوزه / همایش ملی علامه جعفری(ره) با عنوان «ققنوس اندیشه ها» در روز 24 آبان ماه، به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزار می شود.  

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از اصفهان، دکتر رضا اسماعیلی، امروز در نشست خبری همایش ملی علامه جعفری(ره) با عنوان « همایش ققنوس اندیشه ها»، گفت: این همایش ملی 24 آبان ماه به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و با همکاری بیت و موسسه آثار علامه جعفری برگزار می شود.

وی با اشاره به این که هدف از برگزاری این همایش بررسی آثار و ویژگی های شخصیتی و بازخوانی اندیشه های فرهنگی علامه جعفری است، تصریح کرد: شیوه آموزشی علامه جعفری به اذعان شاگردان ایشان، نقد و تحلیل توأمان بایکدیگر بود، برهمین اساس تنظیم و نشر آثار این علامه بزرگ در دستور کار اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان قرار گرفت.

دبیر علمی همایش ملی علامه جعفری(ره) افزود: استخراج و ترویج آنچه که از علامه جعفری در فرایند موضوعاتی چون فلسفه، عرفان، حکمت، نهضت عاشورا و مدیریت عاشورایی به یادگار مانده است با نسل جوان و قشر نخبه و علمی جامعه یک امر ضروری است.

وی عنوان کرد: یکی از حقیقت های شخصیتی علامه جعفری، پیوند همه اقشار جامعه  و ارتباط برقرار کردن آحاد جامعه حتی قشر نه چندان مذهبی با سخنان و گفتار و منش این بزرگوار بود.

اسماعیلی یادآور شد: ما باید در زمینه معرفی افرادی چون علامه جعفری‌ها، علامه طباطبایی ها و... به نسل جوان بیش از پیش کوشا باشیم، چرا که کوتاهی ما سبب معرفی و جایگزینی الگوهای غربی و نامناسب از سوی بدخواهان برای نسل جوان می شود.

دبیر علمی همایش ملی علامه جعفری(ره) تاکید کرد: رسالت جامعه نخبه و علمی کشور این است که با معرفی چنین الگوهای بی بدیل به جامعه درصدد تدوین و تببین کتب و اندیشه های این بزرگواران دینی چون علامه جعفری برآید.

وی خاطرنشان کرد: حقیقتا به اذعان رهبر معظم انقلاب علامه جعفری، ابن سینای زمانه بودند و بازخوانی اندیشه ها،گفتار و منش و روش علامه جعفری(ره) برای نسل جوان و دانشجو ضروری است.

دبیر علمی همایش ملی علامه جعفری(ره) بیان داشت: از اهداف برگزاری همایش «ققنوس اندیشه» آشناسازی هرچه بیشتر نسل نوجوان و جوان و به ویژه محافل علمی با چهره‌های بزرگ و علمی و فرهنگی کشور چون علامه جعفری است.

وی  افزود: تاکنون بیش از 80 اثر از علامه جعفری به چاپ رسیده است، اما متاسفانه سطح عمومی جامعه و حتی اساتید کشور با سخنان، اندیشه‌ها و منش و روش علامه جعفری آشنا نیستند، در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم بر برگزاری همایشی با محوریت تبیین آثار و اندیشه‌های علامه جعفری گرفت.

اسماعیلی در پایان بیان کرد: همایش ققنوس اندیشه نقطه آغازی برای پرداختن علمی توأم با سعه‌صدر و ژرف‌نگری به علامه جعفری است و سعی شده است که در برگزاری این همایش پیوند عمیقی میان حوزویان و دانشگاهیان پیرامون اندیشه‌های علامه جعفری برقرار شود.

 


 


خروج
سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir