*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزه اخبار برگزيده, گزارش    شماره خبر: ٨٧٩٢٢     ١٣:١٤ - 1390/03/19     فراماسونرهای درجه 33 ایرانی ارسال به دوست     نسخه چاپي


  فراماسونرهای درجه 33 ایرانی

  از فروغی و شریف امامی تا سروش و ...! 


  اشاره؛ فراماسونری، تشکیلات سیاسی زیرزمینی است که بیش از 8 میلیون عضو فعال در سراسر جهان دارد و ... 

 

اشاره؛ فراماسونری، تشکیلات سیاسی زیرزمینی است که بیش از 8 میلیون عضو فعال در سراسر جهان دارد و بر دو عنصر رازداری و حفظ سلسله مراتب استوار است، در این تشکیلات مخوف یک ماسون می تواند 33 درجه را پشت سر بگذارد و به استاد اعظمی برسد ...

آنچه پیش روست، گزارشی از سخنرانی دکتر رحمانی از اندیشمندان تاریخ معاصر ایران و استاد دانشگاه تهران است که در همایش جریان شناسی سیاسی ایران معاصر (فراماسونری) با حضور طلاب و فضلای موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌(ره) برگزار گردید.

* تاریخ جعلی فراماسونرها

فراماسون، لفظی فرانسوی است و در مورد معنای این واژه اقوال مختلفی مطرح شده، برخی آن را به معنای بنّایانی می‌دانند که با ابزارهایی مانند تبر، گرز، چکش و به ویژه گونیا و پرگار به صورت آزادانه بر روی سنگ­های قابل تراش کار می‌کردند و از آنجایی که از نظر هنری، شغل پر اهمیتی در جامعه داشتند، اسرار حرفه و هنر خود را در میان خویش نگه داشته و سمبل­ها و علامت­هایی برای تبادل افکارشان ایجاد کردند و به تدریج فعالیت سیاسی خود را به صورت پنهانی آغاز نمودند.

به تدریج اکثریت انجمن‌های مخفی فراماسونری را ثروتمندان و سرشناسان جامعه تشکیل می‌دهند و انجمن‌های فراماسونری جدید و دارای تکاپوها، برنامه‌های پنهانی، مرام نامه‌ها، علامت‌ها و آداب و رسوم خاص ایجاد می‌شوند، که اکثر این برنامه‌ها ریشه یهودی گری دارد.

تشکیلات فراماسونری که برای خود تاریخچه مفصل 3 هزار ساله درست کرده و این مسئله به خوبی در کتاب‌ها و آثار ماسون ها یا ماسون زده‌ها به خوبی مشهود است، تا جایی که برخی از بزرگان فراماسونری حضرت ابراهیم و نوح (ع) را یک ماسون می‌دانند و جعلیات فراوانی برای اثبات این ادعای گزاف مطرح کرده‌اند.

* حقایقی از تشکیلات فراماسونری

موسس این تشکیلات کشیشی پروتستانی و یهودی الاصل است که از دوستان نزدیک« جان لاک » محسوب می‌شد و هر دو از مریدان اسحاق نیوتن بودند.

در قرن 18 یهودیان انگلیسی از نظر اقتصادی قدرت فراوانی پیدا کرده و بر این کشور کاملاً مسلط می‌شوند و استعمار کشور انگلیس از همین دوران آغاز می‌شود، یهودیان ثروتمند انگلیسی با استعمار هند بر ثروت‌های هنگفت خود افزودند و کاملاً بر حکومت انگلیس مسلط شده تا جایی که تصمیم به ایجاد انجمن‌هایی موسوم به تشکیلات  فراماسونری گرفته و برای تقویت این انجمن‌ها نخبگان و افراد تاثیرگذار در سراسر جهان را به عضویت این تشکیلات در آوردند.

امروز بعد از گذشت300 سال از فعالیت‌های زیرزمینی و مخفی فراماسونری، این تشکیلات دارای 8 میلیون عضو فعال است که تنها 5 میلیون عضو آن در ایالت‌های مختلف آمریکا فعالیت می‌کنند، این فعالیت‌ها بیشتر در قالب کارهای سیاسی در کشورهای مختلف است که نمونه‌های آن را می‌توان بروز انقلاب کبیر فرانسه و حتی به انحراف کشیدن انقلاب مشروطه در ایران دانست.

البته این فعالیت‌ها بسیار گسترده است و امروز به وضوح می‌توان افکار فراماسونری را در رؤسای سازمان‌های جهانی مانند سازمان ملل و حتی کمیته‌های المپیک جهانی و ورزشی مشاهده کرد، همچنین در تاریخ آمریکا از جرج واشنگتن تا اوباما همه عضو فعال فراماسونری هستند و بر این مطلب اذعان دارند و مردم آمریکا هم آن را بد نمی‌دانند.

این تشکیلات در میان ثروتمندان جهان، اندیشمندان، بزرگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی ورزشکاران و افراد تاثیرگذار جوامع مختلف نفوذ کرده تا جایی که اندیشمندان، نویسندگان و هنرمندانی همچون گوته، کانت، دکارت، نیوتن، داوینچی و انیشتن همگی فراماسونر بودند.

* فعالیت‌های فراماسونری در ایران قبل و بعد از انقلاب   

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های این تشکیلات در ایران به صورت آزادانه صورت می‌گرفت و بسیاری از وزرا و بزرگان و افراد تاثیرگذار کشور مانند فروغی و شریف امامی در لُژها و انجمن‌های فراماسونری عضویت داشته و فعالیت می‌کردند؛ البته ساواک نظارت‌هایی بر این فعالیت‌ها داشت و اسناد به دست آمده از ساواک نشان دهنده وخامت و عمق ریشه تشکیلات فراماسونری در ایران است که گریبان‌گیر بسیاری از دانشمندان و اندیشمندان ایرانی، هم شده بود!

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت‌های این تشکیلات در ایران ممنوع شد و هنوز هم ممنوع است، ولی با این وجود سخنرانی‌ها، موضع گیری‌ها و رفتار و کردار برخی افراد در کشور نشان دهنده فعالیت‌های گسترده فراماسونری در شرایط فعلی است.

البته از آنجایی که این تشکیلات به صورت سرّی و مخفیانه فعالیت می‌کند، به راحتی نمی‌توان گفت که امروز در کشور چه کسی فراماسونر یا به اختصار یک ماسون فعال است، ولی نحوه برخورد، رفتار و گفتار افرادی مانند سروش و مهاجرانی، این حقیقت را برای ما روشن می‌سازد که یک ماسون یا لااقل ماسون زده هستند.

* عناصر فکری فراماسونری

اولین عنصر مهم در افکار فراماسونری، تظاهر به فلسفه گرایی است، و از طریق همین فلسفه گرایی سعی در اثبات خدای اومانیستی، یعنی خدای انسان نما دارند؛ در این تفکر خدا همان حضرت آدم است و هیچ یک از ویژگی‌های خدایی در ادیان الهی را ندارد و فقط خدا است و این خدا نه کتاب دارد، نه پیامبر و نه دستورات الهی!

دومین عنصر فکری فراماسونری تظاهر به اخلاق‌اش؛ البته اخلاق با تعریفی که خودشان دارند؛ یعنی یک ماسون به گونه‌ای باید رفتار کند که مورد پسند اکثریت جامعه واقع شود، این جامعه یک زمانی ایران است که باید در آن با حجاب بود و نماز خواند و یک زمان اروپا است و باید بی حجاب بود و مشروب خورد، اخلاق در فراماسونری این گونه تعریف می‌شود «خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو!».

سومین عنصر در تفکر فراماسونری ترقی و پیشرفت است؛ البته این ترقی و پیشرفت فقط برای اعضای تشکیلات است و به نوعی چپاول دیگران محسوب می‌شود، یعنی یک ماسون همچون گرگی است که با سایر گرگ‌ها دوست می‌باشد ولی با حمله به گله‌های گوسفند آن‌ها را پاره پاره می‌کند.


 


خروج
چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir