*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزهمردی با زندگی زیبا و مرگ زیباتر...!
فرزانگان؛ یادکرد آیت الله فاضل اردکانی
مردی با زندگی زیبا و مرگ زیباتر...!
زندگی زیر چتر معنویت پدر و استعداد خویش، با ذوق و شوقی که برای تحصیل علم و تفکر در عالم هستی همراه بود؛ از فاضل اردکانی رادمردی ساخت که در پهنه علم، اخلاق و عرفان به مراتب والا و رشک برانگیزی رسید که برای اهل دل و اصحاب معنا درس آموز و دلنواز است.
 ١٥:٣٤ - 1392/10/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
حکایت ستاره‌ای خاکی در ارتفاع گمنامی
به مناسبت سالروز رحلت آيت‌الله سيد مرتضي لنگرودي
حکایت ستاره‌ای خاکی در ارتفاع گمنامی
عالمان وارثان انبیایند که با تار و پود علم و اخلاق، نقش عشق را بر فرش عرشی حضورشان در این دنیا به تصویر کشیدند. بزرگانی هم‌چون مرحوم لنگرودی این نام آوران آسمان و گوشه نشینان زمان را به سلوکی معرفتی رفته‌اند تا مرز دیدار خدا.
 ١١:٤٤ - 1392/10/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
سالروز رحلت دو عالم ربانی تهامی و بجنوردی
سالروز رحلت دو عالم ربانی تهامی و بجنوردی
آیت‌الله سید حسن تهامی و آیت الله شیخ محمدتقی بجنوردی که روحانی بزرگوار و جلیل القدر از بزرگان حوزه علم، دین و عمل آیین بودند و نام و یاد زلال و مهرافزونشان در تاریخ علمای شیعه، خطی سبز و شمایلی دلنواز برجای گذاشته است.
 ١٣:٠٨ - 1392/09/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
به یاد او که میوه آگاهی و برگ سبز اندیشه هدیه می‌داد
به مناسبت سالروز عروج شهید محراب دستغیب
به یاد او که میوه آگاهی و برگ سبز اندیشه هدیه می‌داد
شهید دستغیب خطیبی توانا، عالمی برجسته، مبارزی پایمرد و خبره ای اندیشه ورز بود که حضورش در میان مردم با سادگی و صفا و صمیمیتی مثال زدنی همراه بود و همیشه برایشان میوه آگاهی و برگ سبز حکمت و خرد و شعور و شور به دنبال داشت.
 ١٣:٥٩ - 1392/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
مرجعی که شوکت علمی و ابهت معنوی در سیمایش می‌درخشید
آیت‌الله العظمی خویی (ره)
مرجعی که شوکت علمی و ابهت معنوی در سیمایش می‌درخشید
عظمتی که با فراهم نمودن اسباب بزرگی پدیدآمد، شکوهی که با عمری مجاهدت در راه دین خدا ظهور کرد.
 ٠٩:٣٤ - 1392/09/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
به یاد او که امام خمینی(ره) می‌فرمود: «جانم فدایش»!
به مناسبت سالروز رحلت استاد پیر جماران
به یاد او که امام خمینی(ره) می‌فرمود «جانم فدایش»!
مردی که توانست مصداقی ارزشمند از یک «روحانی» در برابر «جسمانی» باشد و مراتب رشد و اعتلای ویژگی های رفتاری خویش را در قامت دین و هیئت عرفان، به سلامت و حقیقت طی کرده، به قله‌های معرفت نایل آید، او کسی نیست جز آیت الله میرزا محمدعلی شاه آبادی، مرد وارسته میدان علم و عمل.
 ١١:٥٣ - 1392/09/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
تصویر مردی از روزنه‌های نور در شب دیجور دنیا
یادی از آيت‌الله محمدباقر محمودي
تصویر مردی از روزنه‌های نور در شب دیجور دنیا
علامه محمدباقر محمودی که در سال 1302 هجری شمسی در علا مرودشت قدم به عرصه گیتی نهاد، در طول سال‌های حیات خود با مصایب و مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرد و این همه را در راه حفظ اسلام و حراست از اعتقادات «روحانی» خویش تحمل نمود.
 ١٠:٢٥ - 1392/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادی از مؤسس حوزه علمیه نجف
سالروز رحلت شیخ طوسی(ره)
یادی از مؤسس حوزه علمیه نجف
شیخ طوسی از شاگردان مبرز شیخ مفید(ره) و سید مرتضی (رحمةالله) بود و در این راه، آن چنان محکم، پایدار و ثابت قدم گام برداشت که توانست با استعانت از محضر علمی اساتید خویش، به ویژه این بزرگواران، به درجه استادی نائل آید و از استوانه‌های علمی و دانشی شیعه در قرن پنجم شود.
 ١٣:٢١ - 1392/09/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
«مروارید»ی در صدف علم و عمل
آیت‌الله میرزا حسنعلی مروارید(ره)
«مروارید»ی در صدف علم و عمل
بی تردید در جرگه عالمان و نحله عارفان دینی یکی از نامهای ماندگار و فروزان که خاصه برای اهالی خراسان به بلندی و زیبایی و زهد و عرفان و سادگی و تواضع و محبت و برکت قرین است نام آیة الله حاج میرزا حسنعلی مروارید (ره) است.
 ١٥:٥٩ - 1392/09/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
به یاد آیت‌الله شیخ محمد صالح مازندرانی
به یاد آیت‌الله شیخ محمد صالح مازندرانی
از فلسفه مشاء گرفته تا فقه و اصول، از کلام و تفسیر گرفته تا شعر و ادب که او را از سرآمدان و در زمره عالمان برجسته شیعی در قرن چهاردهم نمود، میدان گسترده‌ای است که آیت الله مازندرانی در آن با بال علم، اخلاص، شور و شعور به پرواز درآمد.
 ١٥:٣٦ - 1392/08/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
غمگنانه‌ای به مناسبت سالروز رحلت ملا عبدالله شوشتری
خبرگزاری حوزه/ عالم برجسته ملا عبدالله شوشتری از زمره علمای بلندمرتبه منقول و معقول شیعی، رجالی و زاهد و عارف بزرگواری بود که در همه عرصه‌های فعال علمی از تربیت شاگردان گرفته تا تألیف آثار و از حیات زاهدانه و عارفانه گرفته تا ملجأ و مأمن بودن برای مردم، الگویی بایسته و شایسته بود.
 ١٧:٤٧ - 1392/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
روی خط علم و تقوا؛ از جبل عامل تا لاهور
یادی از دو عالم شهیر
روی خط علم و تقوا؛ از جبل عامل تا لاهور
آیةاللّه سید صدرالدین عاملی و آیت الله سید ابوالقاسم لاهوری که هر دو تندیس هایی زیبا و ربانی از آیت روحانی حق و نماد و نمودهایی ماندگار و درخشنده از سالکان طریق علم و عمل و احیاگران دین و یاوران آیین بوده‌اند.
 ١١:٥٣ - 1392/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادی از گردآورنده مخلص نهج البلاغه
یادی از گردآورنده مخلص نهج البلاغه
خوشا به سعادت سید شریف رضی که حیات خویش را در طبق اخلاص و ارادت نهاد و تقدیم مولای متقیان نمود و لحظه لحظه حیات طیبه اش را به جمع آوری واژه واژة کلام درآسا و گوهرسان آن خداوندگار سخن و امام بلاغت و فصاحت و امیر عدالت نمود.
 ١٣:٥٠ - 1392/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
عمری مجاهدت در راه سعادت مردم
یادی از آیت‌الله جعفر شاهرودی(ره)
عمری مجاهدت در راه سعادت مردم
مجموعه فعالیتهای فرهنگی و تلاشهای دینى و کارهای روحانى و نیز اقامه جماعت در مسجد از جمله اقدامات مبلغانه ایشان در حوزه امور مذهبی بود که تأثیرات بسزایی در جامعه و میان مردمان به همراه داشت که پس از عمری مجاهدت علمی و تلاش های تبلیغی در جهت احیای ارزشهای ناب اسلامی، این عالم ربانی در سال 1393 ق دار فانی را وداع گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
 ١١:٤٢ - 1392/08/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادی از مردان راه علم و دین و سالکان طریقت آیین
یادی از مردان راه علم و دین و سالکان طریقت آیین
عالم برجسته و حکیم وارسته صاحب معالم (فرزند شهید ثانی)، آیت الله العظمی سید عبدالله شیرازی ، آیت الله سید ابوالحسن حسینی رفیعی و فقیه بزرگوار میرزا جعفر قزوینی که امروز مصادف با سالروز رحلت جانگذار و فقدان غیرقابل جبران حضور باهر النور و معنوی آن اصحاب علم دین و آستان آیین است.
 ١٣:٣٧ - 1392/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
حکایت «مبارز شهید»ی که از «خامنه» رویید!
حکایت «مبارز شهید»ی که از «خامنه» رویید!
شیخ محمد خیابانی فعال سیاسی و اجتماعی دوران مبارزه در آذربایجان و از جمله روحانیونی است که عمر خویش را در راه جهاد در برابر استبداد و استعمار صرف نمود و برای احیای کلمه «آزادی» لحظه ای از مبارزه و مجاهده بازنایستاد.
 ١١:١٤ - 1392/08/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
از عالمی که در 16 سالگی مجتهد شد تا فرزانه ای که قله های ادب را فتح نمود
از عالمی که در 16 سالگی مجتهد شد تا فرزانه ای که قله های ادب را فتح نمود
آری؛ علامه سید ناصر حسین موسوی هندی، فقیه اصولی و محدث برجسته شیعی، آیت الله محمد غروی کاشانی فقیه جلیل و عالم مجاهد و ابن سراج ادیب و شاعر بغدادی، هر یک ستاره‌ای در آسمان علم، ادب و نشانه ای برای رهپویان حکمت و کمال بودند.
 ١٣:٣٨ - 1392/08/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
به یاد صاحب مفاتیح‌الجنان
به یاد صاحب مفاتیح‌الجنان
مرحوم شیخ عباس قمی(ره) که عمر خویش را در طبق اخلاص نهاد و در حیاتی طیبه و نورانی، تمام هم و غم خویش را مصروف توجه و تمرکز بر ارزش‌های دین و معارف اسلامی کرد و خوشا به سعادتش که یاد و نامش با راز و نیاز، ادعیه و ذکر، فکر بزرگان و کلام ناب و گوهرآسای معصومین(ع) پیوند خورده است.
 ١٢:٤٣ - 1392/08/07 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>

سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir