*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
امکانات سایت
نام :   
ایمیل :   

نمای حوزهشهید راه مبارزه با فرقه ضاله بهاییت
شهید راه مبارزه با فرقه ضاله بهاییت
این عالم ربانی و فقیه نامدار شیعی به لحاظ زندگانی و شیوه و منش حیاتش بسیار زاهد و با تقوا بود و بیشتر عمر و وقتش را صرف ترویج احکام دین و تبلیغ معارف اسلامی کرد و در این راه نورانی تلاش بسیار کرد و شاگردان فراوانی هم تربیت نمود.
 ١٤:٥٥ - 1392/07/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
به یاد سه فرزانه سترگ
این سه بزرگوار عمر گرانمایه خویش را با صبر، ثبات، جد و جهد، در راه اعتلای کلمه حق و آیین علم و منظومه دین صرف نموده و به همین دلیل است که مرور تاریخ زندگی این عزیزان، براستی پندآموز و یاریگر دل و قوت بخش قلوب طلاب راه دین و سالکان طریق کسب معارف آیین است.
 ١٥:٥٤ - 1392/06/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
نامی ماندگار بر جریده سبز روزگار
از تبار شهيدثاني
نامی ماندگار بر جریده سبز روزگار
شمس وجود عالمان ما از نور منیر عشق به حضرت حق، مدد گرفته و همین اکسیر ناب و زلال تابناک است که نام آن بزرگ‌مردان و بندگان رستگار حق و حقیقت را بر جریده هستی تا همیشه تاریخ مانا و جاوید ساخته است.
 ١١:١٥ - 1392/06/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت سالروز رحلت "ملامحمد اسماعيل فدايي آستاني"
عالمی بزرگ که نشان از بی نشانی گرفت
تاریخ زندگانی عالمان ما در طول قرون گذشته گویای این واقعیت سترگ است که عموما در موقعیتهایی سخت و شرایط بد معیشتی، قدم در راه کسب دانش و کسب معرفت گذاشته اند و در این راه آنچه دستگیر آنان بوده همانا ایمان قوی قلبی و اتکال به حضرت حق و نیز پشتکار و صبر و استقامت در این راه ارزشمند بوده است.
 ٠٨:٠٤ - 1392/06/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادی از میرزا ابوالحسن جلوه و میرزا صادق آقا مجتهد تبریزی
به مناسبت سالروز رحلت دو عالم فرزانه
یادی از میرزا ابوالحسن جلوه و میرزا صادق آقا مجتهد تبریزی
حضرات آیات عظام میرزا ابوالحسن جلوه و میرزا صادق آقا مجتهد تبریزی دو تن از عالمان بزرگوار شیعی و مجاهدان عرصه علم و عمل بودند که مرور زندگی پربار و تلاشها و مجاهدتهای مومنانه شان می‌تواند اسوه و الگویی برای همه رهپویان راه علم و حقیقت باشد.
 ١٥:١٣ - 1392/06/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادی از مولف مقتل عشق
سید ابن طاووس(ره)
یادی از مولف مقتل عشق
ابوالقاسم رضی الدین علی بن موسی، معروف به سید ابن طاووس، از علمای برجسته شیعی متخلق به اخلاق انسانی و ارزش‌های والای علمی است که علم و عمل را در پرتویی از عشق و محبت اهل بیت(ع) به منصه ظهور رساند و نام خود را بر بلندای عظمت فکر و پرهیزکاری نشاند.
 ١٣:١٧ - 1392/06/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
ستاره‌ای در شعاع مدنیت روحانیت شیعه
به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مدنی
ستاره‌ای در شعاع مدنیت روحانیت شیعه
کسی که هم در کسوت یک مبارز انقلابی و هم در هیئت یک امام جمعه بزرگوار و مردمی و هم در قامت پناهگاهی برای مردم محروم، الگویی تمام عیار برای همه روحانیون ما بود تا ملجأ و مأمن مردم باشند و ارتباط عاطفی و همدلانه خویش با مردم را که رمز ماندگاری روحانیت است، هرگز از دست ندهند.
 ١٠:٠٧ - 1392/06/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
شهدای روحانی که دعا برای شهادت را از امام رضا(ع) طلب کردند
به یاد شهید محراب
شهدای روحانی که دعا برای شهادت را از امام رضا(ع) طلب کردند
نقل شده، آيت‌الله مدنی، چندی قبل از شهادت، يعنی در بهار 60 با دوستانش آيت‌الله دستغيب، آیت‌الله صدوقی و حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد در مشهد مقدس وقتی ضريح امام‌ رضا(ع) را غبارروبی می‌كردند، هركدام دو ركعت نماز حاجت خوانده و از خداوند شهادت در راه اسلام را خواسته بودند.
 ١٥:٥٨ - 1392/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابوذر عصر امام خمینی (ره)
به یاد آیت الله طالقانی
ابوذر عصر امام خمینی (ره)
بی تردید یکی از نام‌های خاطره انگیز که بر تارک این آستان می درخشد، آیت‌الله سید محمود طالقانی است که چه در دوران جهاد و چه در روزگار برپایی نظام اسلامی، همواره خادمی دلسوز و رادمردی دردآشنا برای امام و امت مسلمان بود.
 ٠٩:٠٤ - 1392/06/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
وقتی زیارت عاشورا اهل‌سنت را از وبا نجات می‌دهد
به مناسبت سالروز رحلت آیت الله فشارکی
وقتی زیارت عاشورا اهل‌سنت را از وبا نجات می‌دهد
من به تمامی شیعیان سامرا از زن و مرد، حکم می کنم از امروز تا مدت ده روز همه مشغول خواندن «زیارت عاشورا» شوند و ثواب آن را به روح نرجس خاتون والده ماجده حضرت حجه بن الحسن ـ علیها السلام ـ هدیه نمایند.
 ١١:٢٨ - 1392/06/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
به یاد او که از خود گذشت تا حقیقت بماند
به یاد او که از خود گذشت تا حقیقت بماند
ایشان را می‌توان از فحول و بزرگان علم، دیانت و پرهیزگاری در عالم تشیع دانست و زندگی و سیره علمی و نیز سال های نورانی و پربرکت حیات طیبه ایشان را در سیطره روح معنوی، جهد و جهاد اخلاقی، آموختن و آموزاندن فرامین و منویات و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست
 ٠٩:٤٣ - 1392/06/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادی از حاج سید احمد کربلایی و ابوریحان بیرونی
دو ستاره منیر در آسمان علم و اخلاق
یادی از حاج سید احمد کربلایی و ابوریحان بیرونی
خبرگزاری حوزه/ امروز چهارشنبه سیزدهم شوال برابر است با سالروز رحلت دو عالم برجسته و دانشمند بزرگوار که هر یک از ایشان در عرصه هایی متنوع از معرفت و دانش به مقامات عالی و مراتب والای فهم، شعور و شرف نائل آمده‌اند.
 ١٢:٢٥ - 1392/06/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت سالروز رحلت آیت الله سید نعمت الله جزایری
علامه ذوابعاد شوشتر
به مناسبت سالروز رحلت آیت الله سید نعمت الله جزایری
ایشان فقیه‌، محدّث‌ و ادیب‌ امامی‌ قرن‌ یازدهم‌ و دوازدهم‌ بوده و نسب به خاندان‌ ‌ سادات‌ جزایری ‌می برد که‌ در طول مدت زمانی در حدود سه‌ قرن‌ در منطقه خوزستان ‌خاصه منطقه شوشتر تلاشهای بسیار و یادگارهای ارزشمندی برجای گذارده اند.
 ٠٨:٢٢ - 1392/06/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
خاطره‌ای از تغییر فتوای آیت‌الله العظمی تبریزی(ره)
خاطره‌ای از تغییر فتوای آیت‌الله العظمی تبریزی(ره)
حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر تبریزی فرزند، مرحوم آیت‌الله العظمی تبریزی(ره) با نقل خاطره‌ای از والد خود، پیرامون جریان تغییر فتوای معظم‌له در پاسخ به استفتاء یکی از مقلدان، عنایت حضرت ولی‌عصر(عج) در کمک به مراجع عظام تقلید برای صدور فتوا را حقیقتی انکارناپذیر می‌داند.
 ٠٩:١١ - 1392/06/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابن ادریس حلی (ره) که بود؟
وقتی اوراق زرین و زیبای تاریخ زندگی برخی از عالمان شیعی، همچون علامه ابن ادریس حلی را ورق می زنیم، با عبور از برگ برگ این کتاب شریف و مصحف عزیز، مشخص می‌شود که این عالم عزیز عظمت خویش را در علم و حلم یافته و نام خود را در پستوی گمنامی به درخشندگی ستاره های آسمان سپرده تا به خورشید رسیده‌اند.
 ١٧:١٣ - 1392/06/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
به مناسبت سالروز رحلت ملاعباس تربتی
مردی از جنس مردم
به مناسبت سالروز رحلت ملاعباس تربتی
مرور شخصیت و زندگی این عالم ربانی براستی درس آموز است و برای سالکان طریق معرفت، یادآور ظرافت‌های این راه و مراقبه و توجهی است که برای رسیدن به مقصد و مقصود نهایی باید نصب العین خویش سازند.
 ١٦:٤٩ - 1392/06/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
عالمی که هشت قرن در قبر سالم بود
به مناسبت سالروز درگذشت علامه قطب‌الدین راوندی
عالمی که هشت قرن در قبر سالم بود
در میان خیل عظیم الشأن نام آوران عرصه علم و اخلاق، نام بلندآوازه و زیبای قطب راوندی به بزرگی و شوکت و جلال می درخشد.
 ١٧:١٥ - 1392/05/31 - نظرات : ٠متن کامل >>
زعیم برجسته‌ای که تندیس اقتدار بود
زعیم برجسته‌ای که تندیس اقتدار بود
خبرگزاری‌ حوزه/ با مروری بر تاریخ حوزه های علمیه شیعی و به خصوص بررسی دورانهای مختلف حوزه علمیه قم این حقیقت ظهور و بروزی برجسته می یابد که آیت‌الله‌العظمی بروجردی، زعامتی تام و تمام بر گستره مرجعیت شیعه و عظمت فقهی و استیلای دینی داشتند و نام و یاد او تداعی‌گر اوج قدرت مرجعیت و تفوق و بزرگی ناشی از آن است.
 ١١:٢٢ - 1392/05/30 - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>

سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩

 
اوقات شرعی
تصویر برگزیده
گفتگو
بین الملل
گزارش
تازه های نشر

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می‌باشد.  info@hawzahnews.ir